Podczas Google I/O gigant technologii wyszukiwarek pochwalił się, że Gmail może uzyskać nowe możliwości sztucznej inteligencji za pośrednictwem Gemini. Gdy Gemini będzie podstawą Gmaila, pojawi się nowe pole, w którym możesz poprosić chatbota AI o podsumowanie niektórych e-maili w Twojej skrzynce odbiorczej.

Podsumowanie nie jest jedyną funkcją wprowadzaną w Gmailu. Oto trzy funkcje, które Google ogłosił dla swojej popularnej aplikacji skrzynki odbiorczej.

ZOBACZ TEŻ:

Wszystko ogłoszone na Google I/O, w tym agenci AI, Zapytaj zdjęcia i nie tylko

1. Gmail może podsumować Twoje e-maile za Ciebie

Jak wspomniano, Google dodaje do Gmaila więcej magii Gemini. Oto przykład dostarczony przez firmę Google w celu zilustrowania nowych możliwości Gmaila: Wyobraź sobie, że masz dziecko w szkole podstawowej. Być może masz sporo e-maili ze wspomnianej szkoły, ale nadal musisz je nadrobić. Zamiast tracić czas i analizować te e-maile, możesz teraz używać Gemini jako narzędzia „CliffsNotes”, umożliwiającego podsumowanie tych e-maili.


Źródło: Google

Jeśli użyjesz podpowiedzi typu: „Bądź na bieżąco z e-mailami ze szkoły podstawowej Maywood Park”, Gemini wyświetli podsumowanie wszystkiego, co przegapiłeś – i nie musisz otwierać ani jednej wiadomości e-mail.

Zmienna prędkość światła

2. Uzyskaj najważniejsze informacje z Google Meet

Załóżmy, że przegapiłeś godzinne spotkanie w Google Meet i nie masz czasu przesiedzieć całego nagrania, które zostało przesłane na Twój e-mail.

Zrzut ekranu Google I/O 2024


Źródło: Google

Korzystając z panelu po prawej stronie, możesz poprosić Bliźniąt o przedstawienie głównych punktów spotkania, dzięki czemu będziesz na bieżąco z pracą swojego zespołu.

3. Zadawaj Gemini pytania dotyczące informacji zawartych w Twoich e-mailach

Prezentując możliwości Gemini na urządzeniach mobilnych, Google pochwalił się, że model AI może znaleźć za Ciebie informacje, nawet jeśli są one ukryte głęboko w Twojej skrzynce odbiorczej.

Zrzut ekranu Google I/O 2024


Źródło: Google

Na przykład w prezentacji Google I/O demonstracja przedstawiała kobietę pytającą: „Kiedy przyjdą moje buty?” oraz „O której godzinie otwierają się drzwi do meczu Knicks?” Nie musisz się męczyć, aby znaleźć odpowiednie e-maile zawierające odpowiedzi na te pytania. Zamiast tego Gemini przeszuka Twoje e-maile i przekaże Ci odpowiedzi bez większego wysiłku z Twojej strony.

Google twierdzi, że funkcje podsumowań zostaną udostępnione w tym miesiącu, natomiast funkcje pytań i odpowiedzi będą dostępne w lipcu.Zrodlo