W środę Netflix poinformował, że poziom reklam obsługiwanych przez niego osiągnął 40 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie miesięcznie w porównaniu z 5 milionami rok wcześniej, co oznacza, że ​​wysiłki mające na celu przyciągnięcie nowych użytkowników tańszym planem przynoszą efekty.

Skok następuje w czasie, gdy firmy zajmujące się streamingiem stają w obliczu ostrej konkurencji i wprowadzają pakiety ze swoimi rywalami, aby zatrzymać subskrybentów.

Netflix, który uruchomił plan oparty na reklamach w listopadzie 2022 r., podał, że 40% wszystkich rejestracji pochodzi z tych planów w krajach, w których są one dostępne.

Jak wynika z danych firmy badawczej Antenna, które ukazały się na początku tego tygodnia, w czwartym kwartale większość przyrostów brutto abonentów w branży transmisji strumieniowej pochodziła po raz pierwszy z planów wspieranych reklamami.

Netflix zapowiedział również, że do końca 2025 r. uruchomi własną platformę technologii reklamowej, aby zaoferować klientom nowe sposoby kupowania reklam i lepszego nawiązywania kontaktu z użytkownikami.

Firma poinformowała, że ​​nawiąże współpracę z Trade Desk, Google Display & Video 360 i firmą zajmującą się technologią reklamową Magnite, która dołączy do Microsoftu, aby przyspieszyć automatyczne kupowanie reklam.

Plan dotyczący poziomu reklam Netflixa kosztuje 6,99 USD miesięcznie w porównaniu z miesięcznymi planami wynoszącymi 9,99 USD w przypadku usługi przesyłania strumieniowego Max firmy Warner Bros Discovery i 7,99 USD w przypadku Disney+ Walta Disneya.

W zeszłym miesiącu należąca do Comcast usługa przesyłania strumieniowego Peacock oznajmiła, że ​​podniesie ceny swoich planów, co spowoduje podniesienie planu reklamowego do 7,99 dolarów miesięcznie.

W środę Netflix poinformował, że w Boże Narodzenie tego roku będzie transmitował dwa mecze National Football League, zwiększając tym samym wysiłki mające na celu dodanie większej liczby programów na żywo do swojej usługi przesyłania strumieniowego.

© Thomson Reuters 2024


(Ta historia nie została edytowana przez personel NDTV i została wygenerowana automatycznie na podstawie udostępnianego kanału.)

Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo