We wtorek Apple ujawniło swoje wysiłki mające na celu zapobieganie fałszywym transakcjom za pośrednictwem App Store w latach 2020–2023. Gigant technologiczny z Cupertino podkreślił wzrost zagrożeń cyfrowych i środki, które podjął, aby chronić użytkowników przed oszustwami i atakami phishingowymi. Firma podała, że ​​w danym okresie zapobiegła oszustwom transakcyjnym w App Store na łączną kwotę 7 miliardów dolarów (około 58 440 crore rupii). Zablokowało także ponad 14 milionów skradzionych kart kredytowych i umożliwiło ponowne dokonanie transakcji na ponad 3,3 milionach kont.

Szczegóły wysiłków Apple firma opublikowała w newsroomie post, w którym napisano: „W miarę zmiany zakresu i złożoności zagrożeń cyfrowych na przestrzeni lat firma Apple rozszerzyła swoje inicjatywy w zakresie zwalczania nadużyć finansowych, aby stawić czoła tym wyzwaniom i pomóc chronić swoich użytkowników. Każdego dnia zespoły w Apple monitorują i badają oszukańczą aktywność w App Store, a także korzystają z zaawansowanych narzędzi i technologii, aby eliminować złe podmioty i pomagać we wzmacnianiu ekosystemu App Store.

Udostępniając więcej danych, technologiczny gigant stwierdził, że w 2023 roku był w stanie zapobiec oszustwom na kwotę 1,8 miliarda dolarów (około 15 030 crore rupii). Co więcej, odrzuciła ponad 1,7 miliona aplikacji przesłanych ze sklepu App Store ze względu na niespełnianie standardów Apple dotyczących prywatności, bezpieczeństwa i treści. Zamknęła także konta około 374 milionów programistów i klientów oraz usunęła prawie 152 miliony ocen i recenzji z powodu obaw związanych z oszustwem.

Apple podjął także kroki, aby zapobiec szkodliwym działaniom, które mogą mieć miejsce na poziomie konta klienta. Podkreślając konta botów utworzone w celu spamowania lub manipulowania ocenami i recenzjami w App Store, gigant technologiczny oświadczył, że zablokował tworzenie ponad 153 takich fałszywych kont i dezaktywował kolejne 374 miliony kont.

Wyjaśniając proces sprawdzania aplikacji, firma stwierdziła, że ​​jej zespół recenzentów składający się z 500 pracowników ocenia każdą aplikację na całym świecie, zanim pojawi się ona w App Store. Zespół ten sprawdza średnio 132 500 aplikacji tygodniowo i w zeszłym roku sprawdził około 6,9 miliona aplikacji. Zespół sprawdzający przeprowadza kilka kontroli, wykorzystując kombinację zautomatyzowanych procesów i weryfikacji ręcznej, aby wykryć potencjalnie szkodliwe i fałszywe aplikacje.

Zrodlo