Tak, tak, tak, „Wojownicy” jadą do Paryża!

Cz dużo większymi trudnościami, niż się spodziewano Reprezentacja kobiet w piłce ręcznej odniosła zwycięstwo, które bezpośrednio kwalifikuje ją do igrzysk w Paryżu, w drugim meczu przedolimpijskim w Torrevieja przeciwko Argentynie (26:23). Po pierwszej połowie tracili na tablicy wyników, „Guerreras” nie byli w stanie definitywnie przełamać swojej przewagi aż do ostatnich pięciu minut, kiedy Argentyńczycy stracili przez wykluczenie lidera, strzelca Karstena.

Nie ma innego wyjaśnienia uzasadniającego te trudności niż niepokój, jaki bliskość bramki wywołała u „Warriors” po tym, jak Holandia definitywnie wykluczyła Czechy z wyścigu (32-18). Braterstwo dwóch piłkarek ręcznych, Hiszpanki i Argentynki, powoduje takie paradoksy jak w ich drużynach jest więcej zawodników z „La Garra” grających w lidze Iberdrola (13 w tym meczu) niż „Guerreras”, jednak różnica w poziomie pomiędzy jednym a drugim zespołem nadal wyraźnie przemawia na korzyść Hiszpanów. A jednak nie znalazło to odzwierciedlenia na torze.

Jego obrona z którym dzień wcześniej związał się z Czechami, tym razem nie wyglądało tak samo: hipotensyjne, zatopione, słabo mierzące dystanse z rywalami i wielokrotnie przewyższane szybkością i siłą drużyn Bera Bera Karsten i Cavo.

To wywołało akcję „Guerreras”, gdy próbowali zrekompensować swoje błędy w obronie piłką w posiadaniu. Tylko W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy, po kilku szczęśliwych akcjach Barbosy, Hiszpanii udało się wyrównać (14-14).. Nie był to pierwszy raz, kiedy Argentyna trzymała puls przez pół godziny. Uczynił to przeciwko Hiszpanii w ostatnim Pucharze Świata oraz w czwartek z Holandią w przedolimpijskich zmaganiach. Ale tym razem nie cofnął się o krok, jak poprzednie.

Minęło trochę czasu, zanim oba zespoły ponownie znalazły drogę do zdobycia bramki. Hiszpanii brakowało strzelań z zewnątrz i w tej połowie zmarnował zbyt wiele strzałów z dystansu sześciometrowego przeciwko Carratowi. Musiałem dużo ruszać piłką znajdź przestrzeń poprzez Arcos lub dokończenia Jennifer Gutirrez.

Ale Argentyna nie odpuściła, natomiast Karten zachował świeżość fizyczną, i po dwukrotnej stracie trzech bramek Na sześć minut przed końcem ponownie wyrównał wynik (22-22).gdy piłka paliła się w rękach i obie drużyny kumulowały straty.

wkrótce po Argentyńska gwiazda popełniła podwójny błądr, faul techniczny, który dał piłkę Hiszpanii i pchnięcie Exteberry Kosztowało go to wykluczenie. Hiszpania nie zmarnowała sytuacji i ostatecznie otworzyła przewagę, która zapewniła im zacięte, ale zdecydowane zwycięstwo. O ile „Guerreras” dobrze się bawili na boisku przeciwko Czechom, tym razem było tylko miejsce na poświęcenie i napięcie. Nagrodą są Igrzyska Paryskie.

KARTA TECHNICZNA

26 – Przestrzeń: Zoqbi (Castellanos); Gutirrez (7, 2p), Etxeberra, Gassama (1), Fernndez (2), Barbosa (5, 1p), Mireya Gonzlez; Marta Lpez (2), Arderius (1), Lara Gonzlez, Sole Lpez (1), Tchaptchet (1), Arcos (5, 1 miejsce).

23 – Argentyna: Karat (Rosalez); Pizzo (4, 1 p), Garca (2), Gaviln (2), Karsten (8), Gandulfo, Rivadeneira, Romero, Campigli (1), Bono (1), Casasola (3), Cavo (2), Dalle Croce .

Znacznik co pięć minut: 1-3, 4-6, 7-8, 9-10, 10-12, 14-14; 16-14, 18-16, 20-19, 22-20, 23-22, 26-23.

arbitrzy: Jovanobvic i Sekulic (Serbia). Wykluczyli Tchatptcheta (2 razy) i Arcos w Hiszpanii oraz Gandulfo (2) i Karstena w Argentynie.

Przypadki: mecz drugiego dnia w 2. Pawilonie Przedolimpijskim Kobiet w Torrevieja, 2500 widzów.