Sinner traci seta z Rune, ale broni półfinału w Monte Carlo i drugiego miejsca w rankingu ATP

Jannika Sinneradrugi faworyt w losowaniu TMS Monte Carlo, po piątkowej porażce powtarza półfinał turnieju do Holgera Rune’a, 6-4, 6-7(6) i 6-3. Zwycięstwo Pozwoli to Włochowi utrzymać drugie miejsce w rankingu ATP, przed Carlosem Alcarazem, nieobecny na wydarzeniu w Monako z powodu kontuzji. Różnica między nimi wynosi 105 punktów.

Jedna informacja pokazuje konsekwencję Sinnera, jedynego tenisisty, który znalazł się w czwórce najlepszych w pierwszych trzech turniejach Masters 1000 na trasie. W sobotę po drugiej stronie siatki będzie na niego czekać Stefanos Tsitsipas, mistrz sezonu 2021 i 2021.

Rune drogo sprzedał swoją porażkę, oszczędzając dwa punkty w eliminacjach, przegrywając 6-4 po nagłej śmierci w drugim secie. Zdobył cztery punkty z rzędu, które mogły zmienić dynamikę. Rywal jednak się nie zdenerwował i po pojedynczej porażce z Alcaraz w Indian Wells odniósł swoje 25. zwycięstwo na trasie.