Piłka nożna. – Sąd Najwyższy potwierdza, że ​​skarb państwa zażądał od Monako kwoty 6,6 miliona za sprzedaż Jamesa Rodrígueza Realowi Madryt

Podobnie jak w przypadku transferu Neymara do Barcelony, zwraca on uwagę, że w Hiszpanii notowane są transfery z klubu zagranicznego do hiszpańskiego

Sąd Najwyższy (TS) zgodził się ze stanowiskiem skarbu państwa w żądaniu kwoty 6,6 mln euro podatku dochodowego od nierezydentów od francuskiej drużyny AS Monaco w związku z transferem kolumbijskiego piłkarza Jamesa Rodrígueza do Realu Madryt w 2014 r. w zamian za 75 mln euro.

Sędziowie odrzucają apelację monegaskiego klubu i w orzeczeniu, do którego Europa Press miała dostęp w ten piątek, wskazują, że transfery pomiędzy zagranicznym klubem piłkarskim a hiszpańskim są notowane w Hiszpanii, ponieważ stanowią zysk kapitałowy podlegający opodatkowaniu podatek kapitałowy.Dochody nierezydentów.

Jest to ten sam argument, którego Sąd Najwyższy użył w marcu ubiegłego roku, wspierając skarb państwa, żądając od brazylijskiego Santos FC kwoty 2,7 ​​mln z tytułu zysków kapitałowych wynikających z przeniesienia praw federacyjnych piłkarza Neymara Jr. do FC Barcelona.

Izba Sporno-Administracyjna upiera się, że „prawa gospodarcze wynikające z przeniesienia praw federacyjnych zawodnika otrzymanych przez klub lub podmiot sportowy niebędący rezydentem w Hiszpanii w związku z transferem tego zawodnika do klubu lub podmiotu sportowego będącego rezydentem w Hiszpanii stanowią one zysk kapitałowy podlegający podatkowi dochodowemu nierezydenta.

Przypomina, że ​​nie ma wątpliwości co do istnienia prawa zbywalnego – tak zwanych „praw federacyjnych”, które ma treść gospodarczą i którego przekazanie warunkuje zysk kapitałowy dla przekazującego to prawo.



Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here