Koszykówka/Euroliga.- Olympiakos, rywal Barçy w fazie play-off Euroligi

Po piątkowym zwycięstwie tureckiej drużyny nad Fenerbahce Barça zmierzy się z Olympiakosem w barażach Euroligi, zajmując czwarte miejsce na piątym w fazie zasadniczej.

Zespół Rogera Grimau, który w najbliższy piątek zakończy ostatni dzień meczem z ASVEl, ale nie mając nic do stracenia, stoczy wymagający mecz ćwierćfinałowy z ubiegłorocznym finalistą, z udziałem własnego boiska w pięciu najlepszych meczach, które wygrał w pojedynku o piąte i piąte miejsce szóste miejsce dla Turków.

Mecz zakończył się bolesnym wynikiem 84-81 dla zawodników z Pireusu, a zacięty pojedynek rozstrzygnął się w dogrywce. Fenerbahce, które teraz zmierzy się z AS Monaco, zaczęło od przodu i wydawało się, że kończy lepiej, ale ostatnie przewagi pozwoliły sobie na dotarcie do dogrywki.

Tam po raz kolejny podopieczni Sarunasa Jasikeviciusa, znacznie lepsi w zbiórkach, po raz kolejny wydawali się mieć przewagę nad Nickiem Calathesem i Nigelem Hayes-Davisem, ale wejście Isaiaha Canaana zrewolucjonizowało wynik miejscowych dwie minuty przed końcem.

Amerykanin, posadzony przez Georgiosa Bartzoksa w niezrozumiały sposób, wrócił na czas, by dać Grekom zwycięstwo. Barça była bliska spotkania ze swoim trenerem z ostatnich trzech sezonów, Jasikeviciusem i kilkoma byłymi zawodnikami obecnymi w Fenerbahce, ale Canaan uniknął tego w dogrywce.