Dwa mecze i grzywna – kara, która grozi Cristiano

Dwie kary za mecz i duża kara finansowa. Taka sankcja grozi Cristiano Ronaldo po jego bezpośrednim wykluczeniu z rozgrywek w tym tygodniu w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej przeciwko Al Hilal (porażka 2:1).

Z informacji zebranych przez sędziego Mohammeda Al Huwaisha wynika, że Portugalczyk mógłby otrzymać przynajmniej taką sankcję, chociaż nie ma jeszcze żadnych ostatecznych ustaleń. Federacja zwróciła się do Al Nassra z wnioskiem o przedstawienie zarzutów, a klub musi jeszcze przedstawić zarzuty portugalskiego zawodnika przed najbliższą sobotą. Zatem do niedzieli nie będzie nic oficjalnego.

Pamiętajmy o tym CR7 został wyrzucony z boiska w 88. minucie drugiego półfinału Superpucharu saud po ataku dwoma łokciami na skrzydłowego rywala z frustracji po porażce, która wykluczyła Portugalczyka z finału Superpucharu. Do akcji doszło w ostatnich minutach meczu. Cristiano chciał odzyskać piłkę, aby szybko zaserwować i dwukrotnie uderzył łokciem przeciwnika, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę od sędziego.

Cristiano traci panowanie w Arabii: atak na rywala, czerwona kartka i pogarda dla sędziów

Nie było tego wszystkiego. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce później, gdy Cristiano po prostu swoim gestem zagroził sędziemu podnosząc pięść, jednak od tego momentu przestali, a on nadal protestował. Występ Cristiano był kontynuowany, gdy udał się do szatni, przemawiając do lokalnej publiczności Al Hilal, która ostatecznie wygrała ten Superpuchar przeciwko Al Ittihadowi Karima Benzemy.

Przynajmniej Cristiano nie mógł grać przeciwko Al-Feiha (piątek 19) i Al-Khaleej (sobota 27), czekając na więcej meczów sankcyjnych.