Barça wychodzi żywy z pułapki wielkiego Obradoiro

mil Bara po zwycięstwie w meczu połączył swoje drugie zwycięstwo w ligowych rozgrywkach, 84-89, co stało się dla nich trudne w trzeciej kwarcie i w której tracili dziewięć punktów. Wtargnięcie Da Silva i zapał w ostatnich minutach takich zawodników jak Laprovittola i Vesely doprowadził do zwycięstwa, które pozwoliło drużynie Barcelony utrzymać trzecią pozycję w ACB pomimo presji ze strony takich drużyn UCAM Murcia, Lenovo Tenerife i Dreamland Gran Canaria. Ze swojej strony Monbus Obradoiro ponownie przegrałale pozostaje poza miejscami spadkowymi dzięki wpadce rzeki Breogn, która zyskała szczególną różnicę.

Ustawić Blaugrana rozpoczęła mecz z większym rytmem i intensywnością, co pozwoliło jej na częściowy start 0-10. Pazur Indywidualny talent Thomasa Scrubba i Howarda uniemożliwił Barcelonie przerwał starcie w pierwszej kwarcie, w której wyróżniała się punktowa skuteczność Laprovittoli (10 punktów) i błąd zewnętrzny Obradoiro (1 z 9 w trójkach), drugiego najgorszego zespołu rozgrywek pod względem procentowej skuteczności w rzutach za trzy punkty strzały, punkty.

Jokubaitis i Abrines utrzymali przewagę drużyny Barcelony na początku drugiej kwarty biorąc pod uwagę skuteczność osobistej linii drużyny Santiago. Jednak uczniowie Moncho Fernndeza zareagowali a przy pomocy Blazevica i Thomasa Scrubba zmniejszyli różnicę (28-34). Da Silva i Vesely zagrozili, że ponownie powiększą przewagę zespołu. Roger Grimau ponad dziesięć punktów, ale dwa kosze Thomasa Scrubba i pięć punktów Dotsona, w tym trzypunktowy celny w sygnalizator, wprowadziły drużynę Obradoiristy do gry tuż przed przerwą (44-46).

Zespół Composteli wyszedł na całość w trzeciej kwarcie i potrójnymi przypieczętował przewagę Bary. Howard i Timma dali Obrze pierwszą przewagę w pojedynku po każdym zdobytym strzale z zewnątrz (52-51). Bara nie odpowiedział, a zespół Moncho Fernndeza wykorzystał tę sytuację, aby zwiększyć przychody Thomas Scrubb i Timma stonowali się z zewnątrz. Howard, z dwoma trójkamizapewnił drużynie Santiago maksymalną różnicę, ale Abrines i Da Silva pozwolili drużynie Grimau oprzeć się wybiciu drużyny Composteli (68-62).

Bara Zwiększył intensywność defensywy i wrócił do gry dzięki sześciu punktom Vesely’ego i pięć z Laprovittola (72-73). Jednakże, Thomas Scrubb i były zawodnik Blaugrany Pustovyi z dwoma plus jedenponownie zremisowali (78:78). Da Silva pod koszem ponownie wyprowadził drużynę Cul na prowadzenie. Niedokładności Obradoiro w ataku i dwa plus jeden od samego Da Silvy sprawiły, że mecz był dla Bary bardzo trudny. Wreszcie w obliczu prób machady Howard i Thomas Scrubb, potrójny strzał Abrinesa na 20 sekund przed końcem Ostatecznie skazał na pojedynek (84-89).

Karta techniczna

84 Warsztat Monbusa: Strelnieks, Howard (13), Thomas Scrubb (24), Timma (13) i Pustovyi (10) – kwintet startowy-, Figueras, Dotson (8), Blazevic (12), Mendoza (4), Guerrero, lex Surez i Harguindey .

89 Po prostu: Laprovittola (21), Satoransky (7), Kalinic (7), Parra (4) i Vesely (18) – kwintet startowy-, Brizuela (3), Da Silva (14), Ricky Rubio, Willy Hernangmez (1), Abrines (10), Nnaji i Jokubaitis (4).

arbitrzy: Perei, Sáncheza Sixto i Lucasa. Wyeliminowali przyjezdnego Vesely’ego (min. 38).

częściowe: 15-25, 29-21 (44-46), 24-16 (68-62), 16-27 (84-89).

Wielofunkcyjne fontanny Sar. 5500 widzów.