Barça odpada przed play-offami

mil Tylko zamyka fazę zasadniczą Euroligi a Porażka 76:72 z ASVEL Villeurbanne. Spotkanie, w którym 20 punktów Joffreya Lauvergne’a y los 15 autorstwa Youssoupha Fallobok błąd z linii rzutów wolnych kul, z 13/25, To oni odegrali decydującą rolę w pokonaniu Katalończyków.

Te grymas Lyon przybył z odrobioną pracą domową, zajmując czwarte miejsce w Eurolidze i korzystając z własnego boiska, przeciwko A ASVEL przedostatni konkurs, który też nie miał o co grać. Powód, dla którego mecz upłynął pod znakiem rotacji, w których minuty trafiali Oriol Paul, Jokubaitis czy Nnaji. Te dwa ostatnie były najlepszymi wynikami Bary, która odniosła mniej sukcesów niż zwykle, z 19/36 z T2 i 7/27 z linii za trzy punkty. Kataloński technik Wolę sobie zarezerwować Laprovittola z myślą o konfrontacji OlympiakosCo czekać na blaugranas na Palau w fazie play-off.

Z baja Willy’ego Hernangmeza i Odpoczynek w Laprovittoli, Bara wszedł bez powodzenia, który po straconych dwóch trójkach otworzył wynik dwie minuty po pierwszym gwizdku na ręce Brizueli, która z pięcioma punktami w pierwszych czterech minutach była ofensywnym liderem Blaugranas w pierwszej połowie. Po dobrych decyzjach w ataku goście osiągnęli serię 0:6 i oddalili się od tablicy wyników. Jednakże, Upadek Paris Lee i Youssoupha, najlepsi miejscowi w meczu, nie zamierzali ułatwiać Barze meczu.

Jokubaitis i Nnaji, najlepsi w Bara

On błąd z linii rzutów wolnych po raz kolejny odcisnął swoje piętno na Barcelonie, która wraz z trudnym do pokonania upadkiem z głębi pola karnego zdołała zapewnić miejscowym siódemkę na minutę przed końcem zakończonej pierwszej kwarty. 24-18 na korzyść Francuzów.

W drugiej kwarcie Bara pokazała drugą stronęw którym sukces w ataku jakobicki8 punktów był kluczem do utrzymania Blaugrany na prowadzeniu. Obecność Ricky’ego Rubio Długo trzeba było czekać, po niefortunnej pierwszej połowie w ataku, geniusz El Masnou dołożył do siatki i po podpisaniu kontraktu wyprowadził gości na prowadzenie częściowe 0-7 w pierwszych minutach kwarty.

jakobicki wiedział, jak wziąć odpowiedzialność w niezbędnym momencie i pięć kolejnych punktów, utrzymał drużynę Grimau w grze. Ze strony mieszkańców, Jesień był nadal ofensywnym liderem ASVEL, z 12 punktów i cztery zbiórkiw pierwszym okresie, w którym Nando de Colo był nieobecny. Oriol Paweł Świetnie się też bawił, zdobywając kolejne pięć punktów i zamykając pierwszą połowę czterema przewagami 38-42.

Bara bez sukcesu z rzutu za trzy punkty

ASVEL opuścił szatnię w takim samym stanie, w jakim rozpoczął mecz, z tą różnicą, że tym razem również się pojawił Nando de Colo. Z kolejnych trójek a dwa idą ponownie do Francuzów. Podobnie jak w pierwszych minutach meczu, po przerwie zespół Grimau wrócił nierozsądnie, kończąc kwartę 0/6 w trójkach. Tylko jeden Jamesa Nnajiego Udało mu się pociągnąć samochód, aby spróbować utrzymać Barę na nogach. Francuzi wykorzystali jednak zły moment Katalończyków i zakończyli kwartę na tablicy wyników zremisował z 57.

Wreszcie miejscowi wiedzieli, jak wytrzymać presję Bary i wykorzystać swój błąd z rzutów wolnych i rzutów za trzy punkty, aby wygrać mecz i pożegnać się z europejskimi rozgrywkami zwycięstwem przed własną publicznością. Francuzi polegali na swojej wewnętrznej sile, aby pozbyć się Blaugranów, które nie mając nic do stracenia, walczyły do ​​końca.

Pomimo porażki Barcelona już patrzy na kolejnego rywala w rozgrywkach: Olympiakos, który w dogrywce wygrał z Fenerbache 84:81.

Karta techniczna

• 76. ASVEL Villeurbanne (24+14+19+19): Lee (10), De Colo (9), Lighty (6), Thomas (4), Fall (15) -zespół startowy-, Jackson (6), Yaacov (-), Lauvergne (20), Ndiaye (2), Luwawu-Cabarrot (4) i Kahudi (-).
  • 72. Tylko (18+24+15+15): Satoransky (-), Brizuela (7), Kalinic (3), Da Silva (-), Vesely (9) -zespół startowy-, Parker (7), Rubio (5), Nnaji (9), Parra (5), Jokubaitis (12), Abrines (6) i Paul (9).
  • arbitrzy: Sreten Radovic (CRO), Anne Panther (ALE) i Gentian Cici (ALB). Żadnych eliminacji.
  • Przypadki: 34. kolejka Euroligi rozgrywana na stadionie LDLC Arena w Lyonie (Francja)