USA i Wielka Brytania badają rosyjską giełdę kryptowalut po tym, jak ułatwiła ona transfery o wartości 20 miliardów dolarów w USDT

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania badają Garantex, rosyjską giełdę kryptowalut po tym, jak ułatwiła transfery tetheringowe o wartości 20 miliardów dolarów.

Mówi się, że urzędnicy z obu krajów są zainteresowani transakcjami USDT, które miały miejsce na platformie po jej sankcjach przez Departament Skarbu USA w kwietniu 2022 r.

Według Wiadomości o Bitcoinietransakcje tetheringowe o wartości 20 miliardów dolarów stanowiły największe naruszenie sankcji nałożonych na Rosję po jej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r.

Transfery uwydatniają również trudności w ograniczaniu napływu pieniędzy do Rosji po ich sankcjach przez siły zachodnie.

Uważa się, że waluty cyfrowe i sprzedaż ropy naftowej są największym źródłem wymiany walut dla Rosji. Rosyjskiemu rządowi udało się utrzymać płynność gospodarczą kraju pomimo sankcji nałożonych na te dwa główne źródła wymiany walut.

Administracja Bidena zdecydowała się bardziej skoncentrować na transakcjach w walucie cyfrowej, a emitenci tacy jak Tether po tym, jak podejmowane przez nią próby odpowiedniego nałożenia sankcji na Rosję nie wpłynęły znacząco na rosyjską gospodarkę.

Trwające dochodzenia i analizy prowadzone przez władze USA i Wielkiej Brytanii nie wykazały jeszcze żadnych nieprawidłowości ze strony Tethera. Emitent monety stablecoin oświadczył, że współpracuje z władzami poprzez zamrażanie aktywów należących do podmiotów objętych sankcjami.

W odpowiedzi giełda kryptowalut Garantex oświadczyła, że ​​jest w pełni zaangażowana we współpracę z międzynarodowymi organami regulacyjnymi i dokłada wszelkich starań, aby pozbyć się swojej platformy z podmiotów przestępczych.

Jednakże Garantex, jak podano na jego stronie internetowej, oświadczył, że będzie nadal współpracować z rosyjskimi bankami objętymi sankcjami.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here