Urzędnik NDMA mianowany specjalnym przedstawicielem ONZ ds. zmniejszania ryzyka katastrof

W ramach indyjskiego przewodnictwa w G20 przewodził Grupie Roboczej G20 ds. Ograniczania Ryzyka Katastrof.

Organizacja Narodów Zjednoczonych:

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres mianował najwyższego urzędnika indyjskiego Krajowego Urzędu ds. Zarządzania Katastrofami na swojego specjalnego przedstawiciela ds. zmniejszania ryzyka klęsk żywiołowych.

Kamal Kishore (55) został mianowany zastępcą sekretarza generalnego i specjalnym przedstawicielem sekretarza generalnego ds. ograniczania ryzyka klęsk żywiołowych w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Redukcji Ryzyka Katastrof (UNDRR), powiedział Stéphane Dujarric, rzecznik sekretarza generalnego podczas codziennej konferencji prasowej w środę.

Kishore na swoim obecnym stanowisku w Krajowym Urzędzie Zarządzania Katastrofami (NDMA) posiada stopień sekretarza rządu Indii. Zastąpi Mami Mizutori z Japonii w UNDRR.

W ramach indyjskiego przewodnictwa w G20 Kishore przewodniczył Grupie Roboczej G20 ds. Ograniczania Ryzyka Katastrof. Przyczynił się także do rozwoju Koalicji na rzecz Infrastruktury Odpornej na Katastrofy, założonej przez premiera Narendrę Modiego podczas Szczytu Działań Klimatycznych w 2019 r.

Kishore „wnosi na stanowisko prawie trzydzieści lat doświadczenia w ograniczaniu ryzyka klęsk żywiołowych, działaniach klimatycznych i zrównoważonym rozwoju na poziomie globalnym, regionalnym, krajowym i lokalnym, pracując w rządzie, Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i organizacjach społeczeństwa obywatelskiego”, Dujarric powiedział.

Przed dołączeniem do NDMA Kishore spędził prawie 13 lat w Programie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Genewie, New Delhi i Nowym Jorku. W tym czasie kierował globalnymi działaniami na rzecz włączenia kwestii odporności na klęski żywiołowe do celów zrównoważonego rozwoju oraz globalnym zespołem doradców ds. ograniczania ryzyka klęsk żywiołowych, których zadaniem było wspieranie krajów objętych programem UNDP, jak stwierdzono w oświadczeniu ONZ.

Jako doradca programowy kierował także rozwojem elementów Planu Strategicznego UNDP (2014-17) związanych z zarządzaniem katastrofami i ryzykiem klimatycznym.

Przed UNDP pełnił funkcję dyrektora ds. informacji i badań oraz kierownika programu ekstremalnych zdarzeń klimatycznych obejmującego Indonezję, Filipiny i Wietnam w Azjatyckim Centrum Gotowości na Katastrofy w Bangkoku w latach 1996–2002 oraz jako architekt w The Action Research Dział Rozwoju od 1992 do 1994 w New Delhi, gdzie pracował przy projektach odbudowy po trzęsieniu ziemi.

Intensywne doświadczenie terenowe w Jednostce Badań Akcji na rzecz Rozwoju, gdzie praca nad odbudową po katastrofie i przesiedleniami po dwóch poważnych katastrofach – trzęsieniach ziemi w Uttarkashi i Latur, odpowiednio w 1991 i 1993 r. – pozwoliło mu zastosować swoje umiejętności zawodowe jako architekt .

Jak wynika ze jego profilu na stronie internetowej NDMA, Kishore od ponad 22 lat zajmuje się kwestiami ograniczania ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi i odbudową na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym.

Jako regionalny doradca UNDP w Azji Południowej i Południowo-Zachodniej wspierał ponad 10 krajów w szeregu kwestii związanych z polityką publiczną i rozwojem instytucjonalnym, doradzając im jednocześnie w zakresie stosowania odpowiednich narzędzi i metodologii ograniczania ryzyka – stwierdził.

Kishore wspierał odbudowę po katastrofie poprzez doradztwo strategiczne, oceny potrzeb, rozwój programów i koordynację po poważnych katastrofach w Bangladeszu, Indiach, Indonezji, Iranie, Birmie, Pakistanie, Filipinach i Sri Lance.

Kishore posiada tytuł magistra w dziedzinie planowania urbanistycznego, rozwoju gruntów i budownictwa mieszkaniowego uzyskany w Azjatyckim Instytucie Technologii w Bangkoku w Tajlandii oraz tytuł licencjata w dziedzinie architektury w Indyjskim Instytucie Technologii w Roorkee.

UNDRR z siedzibą w Genewie jest centralnym punktem ONZ ds. zmniejszania ryzyka klęsk żywiołowych i koordynuje wdrażanie w całej ONZ Ram z Sendai, które były pierwszym ważnym porozumieniem w ramach programu rozwoju po 2015 r. i zapewnia państwom członkowskim konkretne działania mające na celu ochronę korzyści rozwojowych przed ryzyko katastrofy.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here