Tinubu przedstawi Kartę Wartości Nigerii – FG

Rząd federalny ujawnił, że jest bliski ujawnienia Karty Wartości Nigerii, która ucieleśnia umowę społeczną między krajem a jego obywatelami i będzie służyć jako plan i polityka na rzecz krajowego systemu wartości, definiując obywateli jako Nigeryjczyków i wzmacniając ich osobowości jako obywateli.

Minister Informacji i Orientacji Narodowej Mohammed Idris, ujawniając to w swoich uwagach wstępnych wygłoszonych we wtorek podczas ceremonii otwarcia Szczytu Rzeczników Krajowych, wyjaśnił, że nowa polityka, która zostanie zainaugurowana w tym roku przez Prezydenta Bolę Ahmeda Tinubu, obejmuje Obietnica Nigerii i Kodeksy Obywatelskie, z których każdy składa się z siedmiu filarów.

Idris dodała, że ​​rząd zamierza włączyć te wartości do formalnej, nieformalnej i zawodowej polityki edukacyjnej, aby zapewnić, że zostaną one nie tylko przyswojone, ale także zakorzenione w umysłach naszych obywateli.

„Wyjątkowość tej Karty Wartości polega na tym, że jest to umowa społeczna między rządem a obywatelami, zawierająca siedem podstawowych obowiązków państwa nigeryjskiego wobec swoich obywateli, a także siedem zobowiązań obywateli wobec swojego kraju”.

„Założeniem Karty Wartości jest to, że rząd reprezentowany przez wybranych i
wyznaczeni przedstawiciele muszą spełnić pewne podstawowe, niepodlegające negocjacjom obietnice w zamian za fundamentalne zobowiązania ze strony obywateli. Zapewni to realizację umowy społecznej pomiędzy rządem a obywatelami.”

„Równie pocieszające jest to, że odważne reformy gospodarcze wdrażane przez prezydenta Bolę Ahmeda Tinubu przynoszą stopniowe sukcesy w różnych aspektach naszej gospodarki, co odzwierciedla nasze zaangażowanie
na zajęcie się krytycznymi kwestiami, takimi jak inflacja, stabilność walutowa, przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych, wzrost naszych rezerw walutowych i interwencje po dotacjach paliwowych, a także inne wskaźniki rozwoju gospodarczego.”

Idris określił również szczyt jako kluczowe wydarzenie mające na celu przekształcenie krajobrazu
komunikacji w Nigerii.

„Temat szczytu „Zmień narrację, zmień społeczeństwo” głęboko współgra z wyzwaniami stojącymi przed nami jako ludźmi. Nigeria, kraj różnorodnie błogosławiony i tętniący życiem, zmaga się z potrzebą stworzenia spójnej tożsamości narodowej, która wykracza poza pochodzenie etniczne, religię i przynależność polityczną. Stworzenie atrakcyjnej narracji narodowej staje się najważniejsze, gdy staramy się wykorzystać nasz ogromny potencjał.

„Cieszę się, że na tym szczycie gromadzą się rzecznicy zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, zarówno na szczeblu krajowym, jak i niższym.

„Jako profesjonaliści ds. komunikacji musisz mieć świadomość, że odgrywasz kluczową rolę w kształtowaniu postrzegania, rozpowszechnianiu dokładnych informacji i budowaniu zaufania. Rzeczywiście, pokój, stabilność, wzrost i rozwój narodu można osiągnąć jedynie poprzez sposób, w jaki się komunikujemy”.

PRZECZYTAJ TAKŻE TE NAJLEPSZE HISTORIE OD TRYBUN NIGERYJSKI

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here