Thomas Tuchel przyznaje, że nadzieje Bayernu Monachium na tytuł dobiegły końca: „Gratulacje dla Leverkusen”

Thomas Tuchel uważa, że ​​nadzieje Bayernu Monachium na tytuł mistrza Bundesligi skończyły się po sobotniej porażce u siebie dwoma bramkami z Borussią Dortmund.

Karim Adeymi otworzył wynik dla Dortmundu w 10. minucie, a gol Juliana Ryersona w 83. minucie przypieczętował zdobycie punktów i zapewniło Dortmundowi pierwsze ligowe zwycięstwo na wyjeździe z Bayernem od kwietnia 2014 roku.

W rezultacie Bayern traci 13 punktów do lidera Bundesligi, Bayera Leverkusen, a do końca sezonu pozostało siedem rund rozgrywek.

Tuchel odpowiedział na pytanie Sky Germany, czy wyścig o tytuł dla Bayernu po porażce dobiegł końca: „Tak, oczywiście. To jest jasne. Naturalnie, nie mam już nadziei. Nie nie nie.

„Po dzisiejszym meczu nie muszę już nic więcej mówić. Ile punktów mamy do tyłu? 13?”

Tuchel, który opuszcza Bayern pod koniec sezonu, dodał: „Gratulacje dla Leverkusen”.

GŁĘBIEJ

Kim są teraz menedżerowie Bayernu Monachium, Xabi Alonso zostaje w Leverkusen?

Zespół Leverkusen Xabiego Alonso pozostaje niepokonany we wszystkich 39 meczach w tej kadencji, wygrywając 34 mecze i pięć remisując, po sobotnim zwycięstwie u siebie 2:1 z Hoffenheim w końcówce meczu.

Wydawało się, że gol Maximiliana Beiera w pierwszej połowie dla gości zakończył trwającą cały sezon passę Leverkusen bez porażki. W 88. minucie wyrównał Robert Andrich, a dwie minuty później Patrik Schick wygrał mecz.

(S. Mellar/FC Bayern za pośrednictwem Getty Images)