Taylor Swift debiutuje jako miliarderka, dołączając do Elona Muska na liście najbogatszych

Obliczenia majątku są dokładne do 15 stycznia bieżącego roku.

Do grona najbogatszych osób świata dołączyła Taylor Swift, która wkroczyła w swoją „erę” miliardera. Elon Musk, napędzany wzrostem akcji Tesli i wyceną SpaceX, odzyskał pozycję najbogatszego człowieka na świecie w corocznym rankingu miliarderów, według Barrons.

Z majątkiem w wysokości 231 miliardów dolarów Musk wyprzedził prezesa wykonawczego Amazona Jeffa Bezosa (185 miliardów dolarów) i dyrektora generalnego LVMH Bernarda Arnaulta (175 miliardów dolarów), którzy zajmowali odpowiednio drugie i trzecie miejsce w 13. Hurun Global Rich Report, corocznym badaniu przeprowadzanym przez Chiny – firma medialna i badawcza Hurun. Oznacza to, że Musk po raz trzeci w ciągu czterech lat znalazł się na szczycie listy.

Swift pojawiła się na liście z majątkiem szacowanym na 1,2 miliarda dolarów, na który wpływ miała trasa koncertowa Eras Tour i zarobki z ponownego nagrywania swoich albumów.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta Platforms Inc., zajmował czwarte miejsce z majątkiem wartym 158 miliardów dolarów. Jednak według raportu Zuckerberg doświadczył najbardziej znaczącego wzrostu majątku spośród wszystkich osób znajdujących się na liście, ponieważ udziały Meta wzrosły ponad dwukrotnie.

Ryan Breslow, 30-letni przedsiębiorca z Miami i prezes platformy fintech Bolt, w tym roku wpisał się na listę miliarderów z majątkiem wartym 1,3 miliarda dolarów, co czyni go najmłodszym miliarderem, który dorobił się samodzielnie. Mimo że średni wiek miliarderów wynosi 66 lat, 93 miliarderów ma 40 lat lub mniej.

Na liście znajduje się obecnie 3279 miliarderów, w porównaniu z 3112 w roku poprzednim. Hurun odnotował 5% wzrost liczby miliarderów i 9% wzrost ich całkowitego majątku. Ci miliarderzy reprezentują 2435 firm i pochodzą z 73 różnych krajów.

Obliczenia majątku są dokładne do 15 stycznia bieżącego roku.

Według raportu jest to pierwszy przypadek, w którym ponad połowę nowo zgromadzonego majątku na liście przypisano rozwojowi technologii sztucznej inteligencji.

„Sztuczna inteligencja jest głównym czynnikiem wzrostu bogactwa” – stwierdził w oświadczeniu Rupert Hoogewerf, prezes firmy Hurun i główny badacz. “Podczas [Nvidia president] Jensen Huang trafił na wiele pierwszych stron gazet, gdy Nvidia przekroczyła granicę 2 bilionów dolarów i katapultowała go do pierwszej trzydziestki Hurun, w wyniku czego miliarderzy stojący za Microsoft, Google, Amazon, Oracle i Meta odnotowali znaczny wzrost swojego majątku jako inwestorzy postaw na wartość wygenerowaną przez sztuczną inteligencję.”

Jak podano, pomimo redukcji liczby 155 miliarderów, Chiny zachowują wiodącą pozycję z liczbą 814 osób. W Stanach Zjednoczonych liczba miliarderów wzrosła o 109, co daje łączną liczbę 800. Według raportu w Indiach przybyło 84 miliarderów, co oznacza prawie dwukrotny wzrost liczby miliarderów w porównaniu z Wielką Brytanią.

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here