Steven Reid z Nottingham Forest ukarany grzywną za wielokrotne nazywanie sędziego „c***” po porażce z Liverpoolem

Trener pierwszego składu Nottingham Forest, Steven Reid, został ukarany grzywną i zakazem na dwa mecze przy linii bocznej za wielokrotne zwracanie się do sędziego Paula Tierneya na „C” po porażce jego drużyny z Liverpoolem.

Nottingham Forest również zostało ukarane grzywną 75 000 funtów za niezapewnienie „jego gracze i/lub osoby przebywające w strefie technicznej zachowywały się w sposób uporządkowany, w związku z czym postępowali niewłaściwie”.

Marcowe spotkanie Premier League zakończyło się pełnymi gniewu scenami po tym, jak Liverpool strzelił zwycięskiego gola w 99. minucie i zapewnił sobie zwycięstwo 1:0. Forest był zasmucony po tym, jak Liverpoolowi nieprawidłowo przyznano piłkę zrzutową na kilka minut przed zdobyciem zwycięskiej bramki.

Reid został zwolniony po ostatnim gwizdku za uwagi pod adresem Tierneya. Z pisemnych uzasadnień Niezależnej Komisji Regulacyjnej opublikowanych przez Związek Piłki Nożnej (FA) wynika, że ​​dotyczyło to nazwania Tierneya „c***”. Reid przyznał się do pierwszego zarzutu.

Następnie w dalszym ciągu używał tego samego języka w stosunku do 43-letniego sędziego, gdy on i jego zespół sędziów opuszczali boisko.

Tierney rzekomy Reid powiedział: „Pracowałem z tobą cholernie dużo w każdym pieprzonym tygodniu w zeszłym sezonie. To samo jest w każdym pieprzonym tygodniu, ty c***.

Reid zaprzeczył temu, ale komisja podtrzymała drugi zarzut dotyczący bilansu prawdopodobieństw, biorąc pod uwagę spójne dowody dostarczone przez sędziów meczowych oraz dokładne notatki po meczu dostarczone przez Tierneya.

Reid został ukarany grzywną 5000 funtów i przedłużony zakaz na dwa mecze przy linii bocznej.

GŁĘBIEJ

Wyjaśnienie: zwycięzca Liverpoolu, drop ball, wściekły Marinakis i występ Clattenburga

Jego zachowanie zostało uznane za naruszenie FA Zasada E3.1, która stwierdza: „Uczestnik będzie zawsze działał w najlepszym interesie gry i nie będzie postępował w żaden sposób, który jest niewłaściwy lub przynosiłby złą reputację grze lub wykorzystywał którykolwiek z nich, bądź będący kombinacją brutalnego zachowania, poważnego nieczystej gry, grożenia, obelgi, nieprzyzwoitych lub obraźliwych słów lub zachowań”.

Nottingham Forest przyznało się do swoich zarzutów i za co nałożyła na siebie grzywnę ósma sankcja klubu za naruszenie przepisu E20 dotyczącego zachowania zawodników, obowiązująca od września 2018 r. Komisja zauważyła, że ​​„poważne, powtarzające się naruszenia” ze strony klubu.

„Klub jest skierowano do Karty Uczestnika i zalecono wzięcie większej odpowiedzialności za zachowanie swoich graczy” – napisała komisja.

Frustracja Foresta wynikała z decyzji w 97. minucie, w której przyznano rzut sędziowski bramkarzowi Liverpoolu Kevina Kellehera po tym, jak Tierney przerwał grę, aby umożliwić leczenie obrońcy Ibrahima Konatektóry prawdopodobnie doznał urazu głowy.

Leśny skrzydłowy Calluma Hudsona-Odoi był w posiadaniu piłki na skraju pola karnego Liverpoolu, gdy gra została przerwana. Zgodnie z przepisami gry Tierney powinien był zamiast tego zwrócić piłkę do Forest.

To skłoniło wściekła odpowiedź z ławki Forest a emocje wzmogły się jeszcze bardziej, gdy Liverpool strzelił gola w 99. minucie.

Właściciel lasu Evangelos Marinakis stał na linii bocznej po ostatnim gwizdku i podążył za sędziami do tunelu.

Mark Clattenburg, pierwszy FIFA i sędzia Premier League, który w lutym został wyznaczony przez Forest na analityka meczów i występów, następnie zwrócił się do mediów, aby wyjaśnić frustrację klubu związaną z tą decyzją.

W materiałach dostarczonych komisji Forest i Reid argumentowali, że sytuacja była „wyjątkowy i naładowany emocjonalnie” po błędzie Tierneya, który miał wpływ na wynik. Komisja stwierdziła, że ​​rozumie kontekst, ale nie usprawiedliwia to niewłaściwego postępowania.