Gubernator stanu Bayelsa, senator Douye Diri, powiedział, że oferowanie środków paliatywnych nie jest trwałym rozwiązaniem trudności gospodarczych w kraju.
Senator Diri poczynił tę uwagę podczas przemówienia podczas nabożeństwa w Niedzielę Wielkanocną w kościele anglikańskim św. Piotra w swojej społeczności, Sampou, Kolokuma/Opokuma Obszar samorządu lokalnego stanu.
Gubernator stwierdził, że chociaż nie jest przeciwny paliatywom, bardziej interesuje go wprowadzenie odpowiednich struktur i systemów, aby sprostać wyzwaniom gospodarczym.
Powiedział, że jego administracja inicjuje politykę i programy, które przyniosą długoterminowe wzmocnienie pozycji obywateli państwa, a nie krótkoterminowe środki paliatywne.
Według niego rząd stawił czoła niedoborom siły roboczej i wyzwaniu w zakresie umiejętności, tworząc uczelnie techniczne w ośmiu obszarach samorządu lokalnego, rozpoczynając programy nabywania umiejętności, budując drogi łączące obszary w głębi lądu oraz inną infrastrukturę, która wzmocniłaby pozycję społeczno-gospodarczą miast. ludzie.
Gubernator Diri podkreślił również, że sam rząd nie jest w stanie zapewnić wszystkiego wszystkim i wezwał ludzi do angażowania się w biznes i inne znaczące przedsięwzięcia mające na celu zwiększenie wartości ich życia i państwa.
Powiedział: „Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie rząd zrobiłby wszystko za ciebie. Zaangażujmy się w biznes. Skorzystaj z naszych programów nabywania umiejętności, a w ten sposób dodasz wartość sobie i stanowi Bayelsa. W ten sposób młodzi ludzie staną się produktywni”.
Jeśli chodzi o znaczenie obchodów Wielkanocy, Diri nalegał, aby ludzie wyciągnęli wnioski z biblijnych lekcji wynikających ze zdrady Jezusa przez Judasza Iskariotę i niewiernego Tomasza Didymusa.
Radził, że chrześcijanie powinni przyswoić sobie cnoty zaufania, uczciwości i wierności, aby mieć lepsze społeczeństwo.
W kazaniu biskup diecezji północnej Izon, wspólnota anglikańska, ks. Funkuro Amgbare, powiedział, że moc zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyniosła zbawienie chrześcijanom.
Biskup Amgbare, który nawoływał duchownych, aby zawsze stali na straży prawdy i głosili ewangelię, potępił upadek moralny w Kościele i podkreślił potrzebę odwrócenia tego trendu.
Gubernator Diri odczytał podczas nabożeństwa pierwszą i jedyną lekcję zaczerpniętą z Księgi Jana 20:1–18.
PRZECZYTAJ TAKŻE TE NAJLEPSZE HISTORIE OD TRYBUN NIGERYJSKI