Ravichandran Ashwin jest winowajcą!  Trener kręgli analizuje drugą porażkę Rishabha Panta DC w IPL 2024

James Hopes nie przejmował się zbytnio porażką, twierdząc, że ma mnóstwo czasu na odwrócenie sytuacji.

Trener kręgli Delhi Capitals James Hopes nie chciał wyczytać zbyt wiele z czwartkowej porażki z Rajasthan Royals w ramach drugiej z rzędu porażki w IPL 2024. Hopes, przemawiając na konferencji prasowej po meczu, mówił o tym, co DC musi poprawić, gdzie popełnił błędy w meczu oraz o roli, jaką kapitan Rishabh Pant musi odegrać, aby DC radziło sobie lepiej.

W czwartek Delhi Capitals uległo drugiej porażce w tylu meczach, przegrywając 12 runami z drużyną Sanju Samsona. Mimo największych wysiłków Davida Warnera i Tristina Stubbsa ostatecznie nie udało im się.

IPL

Nie krytykuję meloników: mam nadzieję

Pomimo porażki Hopes zapewnił swoim melonikom dobry wynik. „To była dobra pierwsza połowa z piłką. Wzięliśmy przerwę na żądanie po 9. minucie, chłopaki powiedzieli, że boisko jest coraz lepsze. Byliśmy całkiem realistyczni, jeśli chodzi o to, do czego chcieliśmy je ograniczyć, około 150-160. Uciekliśmy od nas, delikatnie mówiąc, w ciągu ostatnich 5 overów. Nie będę zbytnio krytykował naszych meloników. To pierwszy raz od dłuższego czasu, kiedy Nortje znalazł się na tym poziomie, miał sporo czasu poza grą. Jest jednym z najlepszych death meloników na świecie i jesteśmy pewni, że z czasem jego forma będzie coraz lepsza– stwierdziła Hopes.

„Ashwin odebrał nam mecz”

Hopes powiedział, że odważne uderzenia Ravichandrana Ashwina pomogły drużynie Rajasthan Royals nabrać dynamiki, zanim Riyan Parag zakończył fantastycznym meczem.

Myślę, że był tam niespodziewany zawodnik (Ashwin), który odszedł z numerem 5 do drużyny Rajasthan Royals i odebrał nam losy meczu, odważnie uderzając. Następnie Parag pięknie zakończył dla nich rundy. Zaczęliśmy naprawdę dobrze (z kijem). W 8.-9. minucie wyprzedzaliśmy rywali, ale potem sytuacja spadła. Rzucili w nas 10 overami śmierci i wykonali to całkiem nieźle– stwierdziła Hopes.

„Warner dobrze zaczął”

Hopes pochwalił także Davida Warnera za dobre rozpoczęcie turnieju. W czwartek Warner strzelił 49 z 34 piłek. Hopes powiedziała: „Był tym samym Davidem Warnerem, którym zawsze był. Zaczął dobrze, ekscytujące będzie zobaczyć, jak sobie poradzi w turnieju.

Klucz do lepszej przyszłości

Hopes przedstawił plan dla Delhi Capitals na sukces w kolejnych meczach.

Musimy uporządkować to, co robimy na koniec meczu. To tylko jeden mecz, nie liczymy nawet pierwszego meczu, ponieważ musieliśmy pokonać melonika, żeby pałkał, a wtedy Ishant upadł. Nie mam zamiaru oceniać nas zbyt surowo po jednym meczu. Musimy też uporządkować grę środkowymi podskokami. Mamy tendencję do utknięcia w fazach. Wiemy, że rozwiązaniem tego problemu jest Pant, który rozegrał dwa mecze po długiej przerwie. Myślę, że chcesz zobaczyć od niego kilka naprawdę wyjątkowych rzeczy w przyszłym tygodniu,” powiedział.

Wybór redaktora

DRS, 29 marca: Można śmiało powiedzieć, że Riyan Parag zapowiedział się na dużej scenie?