Mireia Belmonte trzecia na 400 m stylem dowolnym w Nimes

Mireia Belmonte zajęła trzecie miejsce na 400 m stylem dowolnym na spotkaniu w Nimes (Francja)które odbyły się drugiego dnia tego testu, oznaczającego powrót do zawodów indywidualnych czterokrotnej medalistki olimpijskiej w 2024 roku. Pływaczka z Badalony zdobyła czas 04:26,78, daleko mu do najlepszych wyników na tym dystansie (4:03,84, jego życiowy rekord od 2014 roku). Test wygrała Hiszpanka Paula Juste (04:16,85).

Belmonte brał udział w Sabadell Winter Open 23 lutego, ale w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym. Aż do tej soboty nad 50-metrowym stylem motylkowym w Mistrzostwach Ligi Juniorów i Seniorów w Nimes (jedenaste miejsce w eliminacjach i pierwsze w finale B)jego ostatnią konkurencją indywidualną był bieg na 200 m stylem dowolnym podczas mityngu kwalifikacyjnego w Rotterdamie w pierwszy weekend grudnia 2023 r., kiedy to wrócił do zawodów w październiku 2022 r. z powodu chronicznej kontuzji barku, którą dźwiga od lat.

Na horyzoncie turniej Spanish Open rozgrywany w dniach 18–22 czerwca, ostatnia szansa, jaka pozostała Belmonte na osiągnięcie minimum olimpijskiego i udział w Igrzyskach Paryskich. Z tego powodu pozwala na to jego obecność w Nîmes gromadzić zwycięstwa w zawodach przed czerwcowym spotkaniem.

Tej niedzieli Mireia była również zarejestrowana na 100 m stylem dowolnym, ale ostatecznie ich nie przepłynęła.. W eliminacjach na 400 metrów ustanowiła szósty najlepszy czas (04:35,22), co dało jej awans do finału, w którym zajęła trzecie miejsce za Juste i Francuzką Carlą Serrą (04:26,40). Belmonte pojawi się także wśród uczestników zawodów na 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem dowolnym, które odbędą się w najbliższy poniedziałek.

Ten drugi dzień przyniósł coś innego siedem kolejnych medali dla hiszpańskiej delegacjioprócz tych osiągniętych na 400 m stylem dowolnym przez Mireię Belmonte i Paulę Juste. Emma Carraso, która w sobotę wygrała cztery, wygrała jeszcze dwa: złoto na 200 m stylem motylkowym (02:16,83) i brąz na 100 m stylem grzbietowym (01:02,89).

w 200 m stylem dowolnym, złoto dla Miguela Preza (01:50,65) i srebro dla Luki Hoeka (01:52,34). Estella Llum Tonrath była srebrna na 100 m stylem grzbietowym (01:01,52). Alba Herrero zdobyła brąz na 100 m stylem dowolnym (00:56,87), ten sam metal, jaki dostał Csar Castro w motylu 100 (00:55,57).