Lamina stratosferyczna

LZespół Hiszpanii przegrał Brazylia w towarzyskim meczu z rasizmem w Santiago Proch Do pojedynku doszło w szczególnie napiętej sytuacji w związku ze sprawą, dla której rozgrywany jest mecz Winicjusz na zorganizowanej wcześniej konferencji prasowej rozpłakała się.

Hiszpania przystąpiła do pojedynku po porażce w poprzednim towarzyskim meczu Kolumbia, mecz rozgrywany w Londynie, który pozostawił wiele wątpliwości co do występu drużyny, w której Luis de la Fuente postawił na mniej powszechne. Ze swojej strony Brazylia pojawiła się na imprezie po pobiciu Anglia na Wembley po golu Endrickktóry zaczynał jako rezerwowy.

Unai Simna

Powrót do bramki, pierwsza opcja De la Fuente pod kijami. Pewny pierwszy Brazylijczyk, bardzo skupiony strzał Viniciusa. Błąd już po pierwszej połowie, gdy Rodrygo Brazil strzelił pierwszego gola, którego zawodnik Realu Madryt strzelił po mistrzowsku przed uprzejmością bramkarza Athletic. Nie ma to nic wspólnego z golem Endricka i dobrą obroną piłki ręcznej przeciwko Rodrygo, gdy po remisie Brazylijczycy wyszli na prowadzenie. Następnie dobrze poszło w meczu przeciwko Viniemu, co umożliwiło świetne podanie Endricka.

STOSOWANIE: 5.5

Carvajala

Niepodważalny także jako prawy pas. Musiała zatańczyć z Winicjuszem, co zwykle jest wstępem do złej nocy. Świetnie się bawił, a nawet rozweselił się strzałem do drzwi. W drugiej połowie po wyćwiczonej grze, którą Bento wykonał z trudem, sytuacja była znacznie wyraźniejsza. Niedługo potem błysnął ponownie na skrzyżowaniu przed Endrickiem.

Zakończył swój wspaniały mecz wymuszenie w ten sposób rzutu karnego na 3:2, ale popełnił błąd w tym, który dał Brazylii remis.

STOSOWANIE: 7,5

Norman

Kolejny mecz na Euro. Bardzo udany dośrodkowanie przeciwko Viniemu, ale wkrótce potem błędnie ocenił akcję w polu przeciwnym i dostał żółtą kartkę. Zaraz po wznowieniu gry powtórzył świetną akcję obronną na Vini. Tak naprawdę bardzo urósł w pojedynkach w drugiej połowie z bardzo szybkimi napastnikami Brazylii.

STOSOWANIE: 6,5

KUBARZY

sc

Jeden po drugim z Espy

LAPORTE

Środkowy obrońca jako jedyny powtarza wzmiankę o pojedynku z Kolumbią. Ma mnóstwo hierarchii, którą może przewodzić z tyłu.

ZASTOSOWANIE: 6

CUCURELLA

Własność dla skrzydłowego po zastąpieniu kontuzjowanego Gay’a w wezwaniu. Z pewną częstotliwością widywano go w ataku.

RODRI

Kapitan dzisiaj po śmierci dziadka. Trzeźwy podczas rzutu karnego, po bardzo szczególnej decyzji o zdobyciu drugiego gola dla Hiszpanii. Był blisko zdobycia trzeciej bramki po dobrym strzale, który trafił w obrońcę. Dokonał tego niemal z biegiem czasu, zamieniając co najmniej jeszcze jedną dyskusyjną karę.

FABIN RUIZ

Ten z PSG, odpowiedzialny za tworzenie w ataku. Świetne wejście z drugiej linii i strzał z wnętrza, który trafił bardzo blisko prawego rogu Bento. Miał inną opcję z przodu, tym razem prawą, która również poszła w górę.

ZASTOSOWANIE: 7

DANIA OLMO

RB Lipsk, który błyszczał już z Niemcami w Lidze Mistrzów, powinien odegrać kluczową rolę w Euro. Szukał bramki po bardzo dobrym rzucie wolnym, ale zdecydował się na kontakt z barierką, z niewielką siłą. Doprowadził do wyrównania z zawodnikiem, który po strzale i cięciu w strefie brazylijskiej strzelił drugiego gola, a zakończył mistrzowską lewą nogą. Dobry strzał z przodu po stanie 2-2, ale bardzo skupiony. W innej niskiej prawej ręce miał dublet, który Bento przyjął z wielkim trudem.

LAMINA JAMAL

Nowa szansa na doliczenie minut dla perły Barcelony. Zaraz po rozpoczęciu meczu otrzymał bardzo mocny kopniak. Miał też pierwszą, ale łódka wkrótce podniosła się jego lewą nogą. Wykonał rzut karny na korzyść Hiszpanii, w akcji, w której odegrał dużą rolę. Sztylet, wykwalifikowany i natchniony. Po pół godzinie zawodnik zdobył bramkę, ale w końcówce zgasło światło. Upadł w drugiej połowie, ale był zdecydowanie najlepszym Hiszpanem.

STOSOWANIE: 8,5

JESS NAVAS

sc

MORATA

Hiszpańska 9-tka wydaje się wyłącznie jego. Bardzo skuteczny, jeśli chodzi o schodzenie w dół i przyjęcie piłki odwróconej tyłem i pozostawienie piłki skierowanej w jego stronę, ale z niewielką wagą w grze w ataku.

OYARZABAL

sc

NICO WILLIAMSA

Musi potwierdzić swoje błyskawiczne wejście do podstawowej jedenastki De la Fuente. Dobre lustro Lamine po drugiej stronie. Niedługo po 1:0 miał swojego, ale kopnięcie nie było potrzebne. Z każdą minutą tracił zapał, ale jego współpraca z zawodnikiem Barcelony nie uznaje żadnego rywala w hiszpańskim futbolu.

SANCET

ZE ŹRÓDŁA

Jedenastka hiszpańskiego trenera jest bardziej rozpoznawalna, zawsze na skraju krytyki, jak to miało miejsce po poprzednim meczu towarzyskim. Zdecydował się na ustawienie 4-3-3 bardzo odpowiadające charakterowi swoich zawodników, przenosząc cały ciężar ofensywy na skrzydła. Po raz kolejny zespół rozpadł się w drugiej połowie i, w niewytłumaczalny sposób, zmiany trwały długo. Nie codziennie zdarza się, że ratunkiem są dwie kary, które w erze VAR-u nie zostałyby zastosowane. ZASTOSOWANIE: 6