La Liga: Barca pokonała Las Palmas, wywierając presję na liderach Madrytu

Mistrzowie Hiszpanii, Barcelona, ​​po sobotnim zwycięstwie 1:0 nad 10-osobowym Las Palmas zmniejszyli przewagę nad Realem Madryt na szczycie La Liga do pięciu punktów.

W drugiej połowie Raphinha wrócił do domu i zapewnił Barcelonie zwycięstwo po tym, jak w 24. minucie bramkarz Alvaro Valles został zwolniony z boiska za pochopny faul.

Barcelona rozgrzewała się przed ćwierćfinałowym starciem Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, kolejnym meczem za 11 dni, odnosząc proste zwycięstwo, choć przy niewielkiej liczbie punktów.

Podopieczni Xaviego Hernandeza są niepokonani od 11 meczów, odkąd trener oznajmił, że odejdzie z drużyny pod koniec sezonu, a ich obecna forma dała im nikłą nadzieję na utrzymanie tytułu.

W niedzielę na Santiago Bernabeu Real Madryt zmierzy się z Athletic Bilbao i będzie chciał odzyskać ośmiopunktową przewagę.

Barcelona zdominowała pierwszą fazę meczu przeciwko Las Palmas, a bramki Roberta Lewandowskiego i Raphiny zostały wykluczone ze względu na spalonego.

Polski napastnik Lewandowski przy innej okazji trafił w poprzeczkę, gdy podopieczni Xaviego spacerowali, choć były napastnik Barcelony Sandro Ramirez zagroził z drugiej strony bramki, po czym oddał słaby strzał.

Bramkarz Las Palmas, Valles, został wyrzucony z boiska w 24. minucie za wyskoczenie z bramki i wpadnięcie w ruchliwego Raphinhę.

Lewandowski ponownie trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu Joao Cancelo, a Raphinha strzelił nieznacznie obok bramki, gdy mógł zdobyć bramkę, a Barcelona nadal naciskała na otwarcie.

Liczące 10 zawodników Las Palmas ustawiło się w bardziej defensywny sposób i próbowało sfrustrować Katalończyków, choć ponownie byli blisko, gdy obrońca Saul Coco brutalnie uderzył z rzutu wolnego w boczną siatkę.

Skrzydłowy Marvin Park, wypożyczony do Las Palmas z Realu Madryt, na minutę przed objęciem prowadzenia przez Barcelonę wymusił sprytną obronę Marca-Andre ter Stegena.

Joao Felix, wchodzący na boisko z ławki, popisał się wspaniałym podaniem w pole karne, a Raphinha strzelił do domu swojego piątego gola w La Liga w sezonie.

Brazylijski skrzydłowy narysował ekran telewizora VAR w sarkastycznej celebracji w nawiązaniu do swojego wcześniejszego nieuznanego uderzenia.

Felix powinien był podwoić prowadzenie Barcelony, gdy Jules Kounde posłał mu piłkę w poprzeczkę, ale portugalski napastnik trafił w poprzeczkę, gdy wydawało się, że łatwiej będzie zdobyć bramkę.

Ferran Torres powrócił po kontuzji ścięgna podkolanowego w końcowych etapach, zastępując nastoletnią gwiazdę Lamine Yamal, który miał spokojny wieczór po swoim bohaterskim występie dla Hiszpanii we wtorkowym meczu z Brazylią.

Lewandowski, ukarany żółtą kartką za powolne schodzenie po tym, jak zastąpił go Vitor Roque, opuści kolejny mecz ligowy Barcelony z Cadiz i wróci na kluczowe El Clasico przeciwko Realowi Madryt 21 kwietnia.

Wcześniej w sobotę Sevilla pokonała Getafe 1:0 dzięki wczesnej bramce Sergio Ramosa, Valencia zremisowała 0:0 z Realem Mallorca, a Osasuna pokonała Almerię 3:0.