Carolina Marín nadal jest słodka i wchodzi do finału Swiss Open

Karolina Marin Złapał dobrą falę i nie chce wysiąść. Pochodzący z Huelvy, który w zeszłym tygodniu wygrał już prestiżowy turniej All Englanddotarła do finału Swiss Open, Super 300, po pokonaniu Japończyków 21-18 i 21-12 Tomoka Miyazakiego za 41 minut.

Dla Karoliny nie był to komfortowy mecz przegrał w pierwszej rundzie 9:14 co zakończyło się remisem przy 17. minucie. To właśnie tam, w decydującym momencie, Andaluzyjczyk pokazał tę pewność siebie, jaką dają zwycięstwa, zdobywając seta.

Już w drugiej kwarcie, po początkowym wyniku 4:7, Hiszpanka rozwaliła rywalkę agresywną grą aby szybko rozstrzygnąć pojedynek. To był pierwszy raz, kiedy Carolina zmierzyła się z Miyazakim, 17-letnim Japończykiem, który zajmuje 27. miejsce na świecie.

Carolina będzie musiała dokończyć pracę w najbliższą niedzielę przeciwko Indonezji Gregoria Mariska Tunjungktóry pokonał Japończyka 21-15 i 21-17 Nozomi Okuhara. Będzie to finał zaplanowany pomiędzy 1. a 2. rozstawieniem turnieju, ponieważ Hiszpan jest piątym graczem na świecie, a Tunjung – ósmym.

Jeśli Karolina pokona Indonezję w tę niedzielę, Będzie to jego pierwszy raz od ponad trzech lat, kiedy wygrał dwa turnieje BWF World Tour z rzędu. gdyż w styczniu 2021 roku wygrał Thai Open I i II, które rozgrywane były w kolejnych tygodniach.

Marín i Tunjung mierzyli się ze sobą dotychczas trzy razyz dwoma zwycięstwami Indonezyjczyka w Madrycie i Hongkongu w 2023 r. oraz jednym zwycięstwem Hiszpana podczas Malaysia Open 2018.