Były zawodnik Barcelony, który przeszedł do historii: pierwszy zawodnik, który zdobył 50 punktów w meczu Euroligi

Nigela Hayesa-Davisa pozostawił występ dla historii. Gracz z Fenerbahce stał się pierwszy gracz, który zdobędzie 50 punktów w meczu odkąd Euroliga istniała w 2000 roku. Hayes-Davis przekroczył 49, które osiągnął Shane Larkin jako kapitan w tym sezonie w grudniu 2019 przeciwko Bayernowi.

Zawodnik Fenerbahce, który pokonał ALBA 103:68, już wkrótce zaczął ustanawiać swój rekord. Już w pierwszej kwarcie zdobył 18 punktów i jest liderem swojej drużyny. W trzeciej kwarcie zdobył kolejnych 15, a ostatnią kwartę miał na swoim koncie 36 punktów. W ostatnim akcie Hayes-Davis zdobył 14 punktów to, czego potrzebował do rekordu, osiągnął dzięki temu, że tureccy kibice poprosili Jasikeviciusa, aby wystawił go na boisko i zaatakował szczyt.

ZDJĘCIE EUROLIGI.

Zapisałem w zeszycie, że chcę pobić rekord punktów w meczu.„, powiedział Hayes-Davis po swoim wyczynie. Dziś miałem ochotę zagrać w grę Dejounte Murray. Ale cała zasługa należy się moim kolegom z drużyny, którzy wykonali świetną robotę”.

Gracz Fenerbahce W ciągu 30 minut gry zdobył 50 punktów 9 z 11 w rzutach za dwa punkty, 9 z 16 w trójkach i 5 z 7 w rzutach wolnych. Skończyło się na ocenie 46.