Bramkarz Wild’s OT odniósł odwrotny skutek, Marcus Foligno skończył sezon: Kluczowe wnioski na wynos w meczu z Golden Knights

ST. PAUL, Minn. — Dwadzieścia dni po tym, jak drużyna Minnesota Wild wzniosła toast za odważną decyzję o wyciągnięciu bramkarza w dogrywce, zanim Matt Boldy strzelił zwycięskiego gola, sezon drużyny Wild mógł dobiec przysłowiowego końca w sobotę, ponieważ zrobił dokładnie to samo rzecz.

Po stracie prowadzenia w trzeciej kwarcie i aspiracjach do play-offów dotyczących podtrzymywania życia, Wild pociągnął bramkarza Filipa Gustavssona do dodatkowego napastnika w końcówce dogrywki. Mats Zuccarello oddał strzał, Logan Thompson uderzył w bok, William Karlsson znalazł odbicie, zanim Wild, a Jonathan Marchessault wbił 50-metrową pustą siatkę i zwyciężył 2:1.

Jeśli w NHL pociągniesz bramkarza w dogrywce i zostaniesz zdobyty po rzucie karnym bez opóźnienia, tracisz punkt, który już zgromadziłeś za przekroczenie regulaminowego czasu gry.

Zatem zamiast tracić co najmniej siedem punktów do ósmego Los Angeles na dziewięć meczów do końca i być może sześć, jeśli wygrają w dodatkowej sesji, Wild mają osiem punktów straty. W sobotni wieczór Kings zagrają z Calgary.

The Wild utrzymywali prowadzenie 1:0 pod koniec trzeciej tercji, ale Michael Amadio wymusił dogrywkę w sytuacji 2 na 1 na 6:17 przed końcem.

Od 31 grudnia Wild wywalczyli siedem przewag w trzeciej kwarcie, wszyscy u siebie. W tych meczach mają bilans 0-3-4, a w tabeli mają 11 straconych punktów, ponieważ czwarta porażka w dogrywce w sobotę nastąpiła po wyciągnięciu bramkarza.

The Wild wygrali w tym sezonie osiem z 26 meczów z dziewięcioma drużynami znajdującymi się na północ od nich w rankingach Konferencji Zachodniej. Przegrali osiem z poprzednich dziewięciu.

• Kirill Kaprizov strzelił swojego 37. gola, a w ostatnich 12 meczach zdobył 11 goli i 19 punktów.
  • Brock Faber zanotował swoją 34. asystę, jedną za debiutującym liderem Connorem Bedardem. To był jego 41. punkt, co dało Luke’owi Hughesowi najwięcej punktów wśród początkujących obrońców.
  • We wtorkowy wieczór The Wild z bilansem 1:0-2 na własnym boisku po sześciu meczach zmierzy się z Ottawą. To pierwsze spotkanie od przegranej w rzutach karnych z senatorami w Sztokholmie 18 listopada.

Zespół Wild nie zagrał w przewadze przez pierwsze 34:03 meczu, pomimo kilku rażących nieodebranych połączeń, a sędzia Garrett Rank był czujny, gdy środkowy gwiazdor Golden Knights, Jack Eichel, przyjął odwetową karę za przebicie włócznią na Kaprizovie 16 sekund po mocnym otwarciu Kaprizova. Kontrola lodu użądliła Eichela. Rank natychmiast zadzwonił do Eichela z prośbą o pięciominutową specjalizację.

Po długiej analizie Rank i jego pomocnik Brandon Blandina podtrzymali decyzję (w regulaminie nie ma dwuminutowej kary za przebicie włócznią, więc naprawdę nie mieli wyboru), a Wild zakończył się pięciominutową grą w przewadze, a Eichel został wyrzucony z drużyny gra. Niecałe trzy minuty po rozpoczęciu meczu Matt Boldy posłał Kaprizova w pojedynkę, a Kaprizov strzelił swojego 37. gola, prowadząc 1:0 Wild pod koniec drugiej sekundy. To była duża strata dla Vegas, ponieważ Eichel od początku błyszczał.

Czy „Gus Bus” powrócił?

Kilka tygodni temu sztab trenerski Wild rzucił wyzwanie Gustavssonowi, aby walczył o odzyskanie siatki. Gustavsson pozwolił swojej grze przemówić na lodzie, po raz czwarty z rzędu mocny start (trzy zwycięstwa). Gustavsson wykonał kilka interwencji obronnych, w tym cztery ataki z przewagą jeden po drugim na początku meczu i napad na Ivana Barbasheva na siedem minut przed końcem. Po zeszłorocznym wybiciu, który zaowocował zdobyciem kontraktu, jego sezon był bardzo nierówny. Jednak od startu 8 marca w Kolorado Gustavsson (38 obron po porażce w dogrywce) bardziej przypomina bramkarza, który rok temu wspomniał o finale Vezina Trophy. Tym, co najbardziej uderzyło Hynesa, było to, jak Gustavsson poprawił swoje nawyki treningowe, pilnie pracując, aby odzyskać swoją szansę w siatce.

Marcus Foligno, który od zimy zmaga się z dokuczliwą kontuzją pachwiny, opuścił swój drugi mecz z rzędu w sobotę. John Hynes powiedział po czwartkowym zwycięstwie z San Jose, zapytany, czy zostanie zamknięty, „Nie teraz”. Po sobotniej porażce źródło drużyny podało, że Foligno rzeczywiście jest zawieszany, opuści dziewięć ostatnich meczów i będzie potrzebował takiej samej operacji brzucha, jaką przeszedł poza sezonem.

Trzy gwiazdy

1. Jonathan Marchessault, Złoci Rycerze: Jego bramka przy pustej siatce, odrzucona sześciokrotnie, zamroziła losy Vegas.
2. Logan Thompson, Złoci Rycerze: Kontynuował dobrą grę w miejsce kontuzjowanego Adina Hilla, zapisując 32 interwencje.
3. Filip Gustavsson, Dziki: W ostatnim czasie kontynuował swoją znakomitą grę, zapisując 29 obron, ale na nieszczęście dla niego i Wilda stracił bramkę pod koniec meczu w drodze do porażki.

(Zdjęcie: Matt Krohn / USA Today)