"Będę to robić aż do ostatniego dnia w Paryżu"

Luis Enrique oświadczył po meczu po osiągnięciu zwycięstwo w klasyku francuskiej piłki nożnej 0-2a dodatkową zasługą jest to, że w 40. minucie zabrakło jednego zawodnika.

Około 65. minuty i przy zwycięstwie PSG jednym golem Hiszpański trener ponownie zmienił Kyliana Mbappa. Z tej okazji francuska gwiazda zareagowała robiąc pewne „miny”, gdy zobaczył swój numer na plakacie. Odnosząc się do zmiany Francuza Luisa Enrique powiedział: „Co tydzień jest ta sama muzyka, to jest wyczerpujące. Jestem trenerem, codziennie podejmuję decyzje. Będę to robił aż do mojego ostatniego dnia w Paryżu. Zawsze staram się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla zespołu. Jeśli nie rozumiesz moich decyzji, nie obchodzi mnie to.”

Jestem trenerem, codziennie podejmuję decyzje. Rób to aż do mojego ostatniego dnia w Paryżu

Luisa Enrique

Opowiedział także o swoich wrażeniach, gdy był po raz pierwszy we Włodromie: „Imponująca atmosfera. Wszystkim graczom dobrze jest grać w takim środowisku”. Na początku meczu w strefie ultras Olympique de Marseille odpalono fajerwerki i kilka flar.

Wreszcie zostało to zakwestionowane przez nowatorskie stanowisko leniwyktórą wcielił się w rolę fałszywej dziewiątki: „Próbował stworzyć, postawić rywala w trudnej sytuacji, znaleźć go w przestrzeniach. Ale Popełniliśmy zbyt wiele błędów, to część futbolu. „Musimy to zaakceptować i iść dalej”.