Ancelotti, daj Artecie dotyk

To nie była najlepsza wersja Arsenalu Z estetycznego punktu widzenia ale Carlo Ancelotti poradzi sobie dobrze rzucić okiem na ćwiczenie oporowe zaproponowane przez Mikela Artetę z tablicy z widokiem na okolicę Ćwierćfinały mistrzów. Kanonierzy stracili prowadzenie na rzecz Liverpoolu, ale wynik 0:0 na Etihad smakował jak zwycięstwo w trójstronnym remisiektóre utrzymują w Premier League.

Mikel Arteta minimalizuje grę w City

Trener Arsenalu zastosował przy tej okazji pragmatyzm. Nie miał żadnych skrupułów, aby oddać piłkę City i wybrać podejście reaktywne, schował się bardzo blisko bramkarza bronionego przez Davida Rayę. Wiedziałem co robię: Zdecydowałem się na krótką drużynę, gromadzącą wojska na środkowej linii i rezygnując ze skrzydeł. Stawiam na „pływającego” Akanjiego (po prawej) i Gvardiola (po lewej). City brakowało długiego skrzydłowego, takiego jak Kyle Walker.

Kolejnym kluczem była ciągła inwigilacja Rodrigo Hernndeza. City jest mniej miastem bez byłego zawodnika Atlético, który grał w pierwszym składzie, ale był bardzo ograniczony ciągłymi znakami, które miał na sobie. Momentami otaczało go nawet pięciu zawodników.

Arteta zrezygnował z wielu swoich zalet kosztem maksymalnego ograniczenia City. „Niebiescy” zgromadzili 72% posiadania piłki, co było dla nich bardzo mało przydatne. Tylko raz strzelili na bramkę. Co ciekawe, Arsenal strzelił dwa razy… mimo że prawie nie wszedł na przeciwne boisko.

City utknęło w „Wielkiej Piątce”: bez zdobycia 57 bramek później

Guardiola nie ma w tym sezonie „szczęścia”. w konfrontacjach ze „strefą szlachetną” Premier League. Nie wygrali żadnego z sześciu bezpośrednich pojedynków, jakie stoczyli z pięcioma najlepszymi drużynami ligi angielskiej.

Średnie pozycje City i Arsenalu w pierwszej połowie.

Przegrali z Aston Villą (1:0), zremisowali w dwóch meczach z Liverpoolem (1:1 i 1:1), a także z Tottenhamem (3:3), a do tego dodali remis (0:0) i porażkę (1:0). -0) przeciwko Arsenalowi. Wynik 0:0 z Arsenalem zakończył także 57 meczów City z rzędu na Etihad.. Od czasu remisu 0:0 ze Sportingiem CP 9 marca 2022 roku nie obyło się bez strzelenia gola na własnym stadionie.. W Premier League ich ostatni bezbramkowy mecz u siebie miał miejsce 30 października 2021 roku przeciwko Palace (0-2). Już padało…

Żadnych wiadomości od Haalanda

Norweg, który wrócił wcześniej z przerwy, przeszło zupełnie niezauważone. Haaland zagubił się w „pajęczynie”, którą utkał Arsenal. Tak naprawdę w pierwszej połowie ledwo dotknął siedmiu piłek.

Prawie ze wszystkich pojedynków indywidualnych, jakie toczył z Magalhaesem i Salibą, wychodził pokonany. Co gorsza, w 83. minucie nie padła bramka. Gvardiol spojrzał wstecz i były zawodnik Borussii Dortmund i Salzburga: Na bramce nie udało mu się połączyć strzału lewą nogą.

Kolejna porażka w City: Nathan Ak

Mecz z Arsenalem zostawił złe wieści w „clave City”: kontuzja Nathana Ak. Reprezentant Holandii po biegu sięgnął po prawą łydkę i W 23. minucie musiał ustąpić miejsca Rico Lewisowi.

Musimy zobaczyć, jak długo będzie pauzował. Dziewięć dni po wizycie w Realu Madryt w Lidze Mistrzów problemy Guardioli narastają w tylnej części drużyny. W tej chwili nie ma Edersona, Walkera, Stonesa i Ak.